2002-2022

W tym roku mija 20 lat odkąd rozpoczęliśmy komputeryzację Gminnej Biblioteki Publicznej w Kleszczowie. W dniu 03.03.2002 roku została podpisana umowa licencyjna pomiędzy GOKSiR-em, w którym do 2009 r. funkcjonowała biblioteka a firmą SOKRATES-software z Poznania na zakup programu bibliotecznego. Do katalogu komputerowego zostały wpisane zbiory „z półek”, następnie uzupełniliśmy katalog o ubytki. Po uzupełnieniu kartoteki czytelników, w listopadzie 2004 r. rozpoczęliśmy komputerową obsługę czytelnika.

Proces rozpoczęty 20 lat temu daje nam dzisiaj nowoczesną bibliotekę z atrakcyjną ofertą.

CO MOŻESZ ZYSKAĆ JAKO CZYTELNIK NASZEJ BIBLIOTEKI?

1. Czytelnicy, którzy udostępnili nam swój adres e-mail mają dostęp on-line do katalogu zdalnego biblioteki SOWA, dzięki któremu mogą:
  • modyfikować swoje dane osobowe,
  • zobaczyć co i do kiedy jest wypożyczone,
  • samodzielnie dokonać prolongaty,
  • zamówić lub zarezerwować książki,
  • tworzyć własny koszyk z tytułami, które chcą kiedyś przeczytać,
  • sprawdzić historię już przeczytanych książek,
  • otrzymują przypomnienia o terminie zwrotu książek, przetrzymaniu czy odbiorze rezerwacji.

2. Poprzez katalog SOWA OPAC czytelnicy mogą założyć również konto na platformie ogólnopolskiej bibliotek w.bibliotece.pl, na której jest profil naszej biblioteki. Czytelnicy mogą recenzować książki, sprawdzać oferty bibliotek – również naszej – w ciekawej formule interaktywnych półek z książkami, wymieniać swoje spostrzeżenia.

3. Czytelnicy mogą pobrać na smartfon, tablet aplikację SOWA MOBI, która umożliwia zarejestrowanie oraz zalogowanie się czytelnika. Dzięki temu użytkownik zyskuje powyżej opisane funkcje w aplikacji związane z dostępem do swojego konta czytelniczego. Zalogowany użytkownik jest informowany na swoim smartfonie o zmianach stanu wypożyczeń/zamówień za pomocą powiadomień PUSH.

Ponadto Gminna Biblioteka Publiczna w Kleszczowie oferuje:

• dostęp do ACADEMICA,
  • kody do LEGIMI,
  • udział w projekcie Instytutu Książki MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK dla dzieci od 3 do 7 lat.
  • ofertę czasopism z różnych dziedzin,
  • gry planszowe podczas zajęć i zabaw w Czytelni,

Nieustannie poszerzamy bazę katalogów o NOWOŚCI.

Organizujemy wydarzenia, konkursy i projekty dla dzieci i dorosłych.

Zapoznaj się z naszą ofertą na https://www.facebook.com/profile.php?id=100064448149909 i stronie internetowej www.biblioteka.kleszczow.pl .

Bądź z nami na bieżąco przez cały rok.