IBUK Libra

tekst alternatywny

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że zgodnie z nową umową otrzymali Państwo dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (1672 tytuły, w tym książki Olgi Tokarczuk i innych polskich autorów).

Uwaga !!!!
Wszystkie Piny aktywne do października 2019 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych pinów!!!!

Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.
Każdy użytkownik w sieci biblioteki, po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/ , powinien otrzymać dostęp do książek w IBUK Libra.

Znajdź książkę przy pomocy wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie kliknij na wybraną publikację aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści.

W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na „+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK” i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Konto myIBUK:
UWAGA:
– bardzo ważne! – w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło).

konto myIbuk – wymagana przeglądarka: Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox.
konto myIbuk – zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kleszczowie można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.