Książki w języku ukraińskim/Книги українською мовою

Drodzy Czytelnicy,

informujemy, iż Lustro Biblioteki uruchomiło specjalny serwis #SolidarnizUkrainą, w którym można znaleźć wykaz źródeł z darmowym dostępem do książek w języku ukraińskim oraz innych publikacji.

Źródła dostępu do książek/Джерела доступу до книг :

1. Audiobooki w języku ukraińskim/Аудіокниги українською мовою (dramaty, historie, opowiadania, proza, biografie, literatura dla dzieci), podzielone na rozdziały, wiele gatunków АудіоКниги Українською (4read.org)
  2. Elektroniczna biblioteka literatury ukraińskiej istniejąca od roku 2000. Jej celem jest udostępnienie literatury ukraińskiej każdemu, kto chce ją przeczytać. Бібліотека української літератури УкрЛіб (ukrlib.com.ua)

Książki dla dzieci/ Дитячі книги:

1. KidKiddos Books
    – Dostęp do 7 e-booków dla dzieci. Wymagana jest rejestracja jako indywidualny użytkownik. Bilingual eBooks in Ukrainian (Українська) and English (kidkiddos.com)
  2. BaraBooka–Pełna treść książek dla dzieci w wieku 3+, od 6 lat i 9 lat do pobrania. Dostępne są tu książki ilustrowane, jak i obrazkowe. Як допомагати дітям у замкненому просторі | Простір української дитячої книги (barabooka.com.ua)
  3. Kolorowanki z fragmentami legend /Забарвлення Kolorowanki krakowskie legendy w języku ukraińskim dla dzieci (trasadlabobasa.pl)

Więcej informacji i materiałów można znaleźć na stronie Lustra Biblioteki w zakładce Solidarni z Ukrainą

Książki w języku ukraińskim – Lustro Biblioteki