Pierwsze spotkanie DKK dla dorosłych w Nowym Roku

W dniu 27.01.22r. miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie DKK dla dorosłych. Jako pierwsza lektura została  omówiona książka Wojciecha Chmielarza „Żmijowisko”. Książka ta opowiada historię grupy znajomych, którzy co roku wyjeżdżają na wspólne wakacje. Tym razem udają się do agroturystyki położonej wśród lasów, we wsi Żmijowisko. Podczas  imprezy ginie córka jednej z par- Ada. Zostają rozpoczęte poszukiwania, które nie przynoszą żadnego skutku. Po roku ojciec nastolatki wraca w to samo miejsce mając nadzieję na rozwiązanie zagadki zniknięcia córki.

Książka Wojciecha Chmielarza to bardzo dobrze opowiedziana historia zaginięcia młodej dziewczyny. Opowieść podzielona jest na wydarzenia „wtedy”, „pomiędzy” i „teraz”. Dzięki takiemu podziałowi można odnieść się do zaistniałych sytuacji z różnej perspektywy. Akcja książki wzbudza zainteresowanie od samego początku. Zakończenie  jest natomiast bardzo zaskakujące. Wśród klubowiczów jak zawsze zdania na temat książki były podzielone. Choć wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to ciekawa i dobrze opowiedziana historia. Niektórym przeszkadzał jednak zbyt wulgarny język autora, czasem nieadekwatny do sytuacji, czy  wielowątkowość, która utrudniała czytanie. Trudno jednak nie docenić kunsztu autora, który stworzył postacie bardzo złożone i realistyczne. Dla niektórych klubowiczów było to pierwsze spotkanie z autorem, ale jak sami podkreślili- nie ostatnie. Polecamy!