„Polska moja Ojczyzna”- wizyta przedszkolaków z PPS z Łuszczanowic

W dniu 11.05.2023r. grupa czterolatków z Publicznego Przedszkola w Łuszczanowicach odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczna w Kleszczowie w ramach przedszkolnego projektu pn.:  „Polska moja ojczyzna”. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane ze specyfiką pracy w bibliotece.

W dziale książek dla najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyły się książki interaktywne i sensoryczne. Dzieci z zaciekawieniem przeglądały liczne pozycje przeznaczone dla najmłodszych. Realizując projekt  pn.: „Polska moja ojczyzna” dzieci zostały zapoznane z książkami dedykowanymi dla dzieci o tematyce nawiązującej do Polski. Były to pozycje historyczne, patriotyczne, geograficzne, przyrodnicze i kulturalne.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały również czytanego na głos opowiadania pt.: „Gaja w opałach” autorstwa Jakuba Tylmana. To ponadczasowe, uniwersalne opowiadanie o potrzebie poszanowania przyrody, które nawiązywało do obchodzonego niedawno Dnia Ziemi.